Štyby vyhrál motorku!

V závodě druhé kategorie v Bredene obsadil Zdeněk čtvrté místo, ale rozhodne nemusel naříkat. Vyhrál totiž italský motocykl Vespa s obsahem 125 ccm a ještě další sponzorskou prémii 1000 eur!

„Motorka byla hlavní cenou. V cíli každého kola byl spurt a já vyhrál všechny kromě cíle. Určitě je to hodně příjemné a těším se, až se na ní v létě projedu. Navíc byla vypsána i prémie 1000 eur za nejrychlejší kolo, které jsem taky zajel. Takže jsem měl velkou radost,“ řekl Zdeněk.

Závod pořádal bývalý slavný belgický cyklokrosař Paul Herijgers. Z vítězství se radoval domácí Dieter Vanthourenhout před Èechem Zlámalíkem a Belgičanem Albertem, Štyby zùstal těsně pod stupni vítězù. Celá čtveřice přijela do cíle prakticky pohromadě.

Výsledky: 1. Dieter Vanthourenhout (Bel.) 58:43, 2. Martin Zlámalík (ÈR) +1, 3. Niels Albert (Bel.) +4, 4. Zdeněk Štybar (ÈR) +7, 5. José Hermida (Šp.) +1:03.