Zatím mùžeme být spokojeni

Zatím mùžeme být spokojeni

Prvních devět etap při své premiéře na Tour má za sebou Zdeněk. Jednu z nich se mu podařilo vyhrát, další etapové vítězství pro tým Etixx-Quick Step vybojovali Tony Martin a Mark Cavendish. „Zatím mùžeme být hodně spokojeni, jediným špatným momentem je odstoupení Tonyho,“ řekl Štyby.
„Z osobního hlediska jsem spokojený maximálně, protože se mi podařilo vyhrát etapu. Sice jsem před startem Tour spíš myslel na tu etapu po kostkách, ale mùžu být vùbec rád, že se mi podařilo něco vyhrát, protože sny o etapovém vítězství má skoro každý, kdo se na start Tour postaví,“ řekl Zdeněk.
„Celkem jsme vyhráli tři etapy, měli jsme i žluáka, tak mùžeme být hodně spokojeni. Možná těch vítězství mohlo být i víc, ale musíme stát nohama na zemi. Co by jiné týmy daly za tři etapová vítězství za 9 dní,“ přiznal Štyby.
Mrzelo ho, že v den, kdy on sám vyhrál etapu, musel kvùli zlomené klíční kosti odstoupit Tony Martin. „Kvùli tomu byly ty pocity hodně smíšené. Měl jsem radost z vítězství, ale na druhou stranu jsem byl smutný, že kamarád musel domù. Bylo super, že jsme hned další den dokázali vyhrát etapu s Cavem. On taky strašně moc chtěl, v některých těch předchozích etapách mu chyběl kousek a tohle vítězství ho určitě nakopne do dalších bojù.“
Zdeněk doufal, že by se mu mohlo něco podařit i v 8. etapě na Mur de Bretagne, ale nakonec to nevyšlo. „Na té stěně jsem byl poprvé, neznal jsem ji pořádně. Neměl jsem v ten den moc dobré nohy, nenajel jsem tam dobře a už pod kopcem jsem věděl, že tam s nejlepšími nevyjedu,“ prozradil.
Další den si „užil“ i týmovou časovku. „Bylo to tvrdý jak hovado :-) Strašně nám chyběl Tony. On je schopen hodně tahat na špici a vydrží tam nějakou dobu, takže člověk si vzadu trošku odpočine. Když tam nebyl, bylo to strašně znát, ale i tak si myslím, že jsme zajeli dobrou časovku a o moc rychleji jsme jet nemohli,“ řekl Zdeněk.
Před nájezdem do Pyrenejí mu patří prùběžné 10. místo, ale je realistou. „Bylo hezké, že jsem se udržel v té desítce, ale je mi jasné, že jak se dotkneme hor, v pořadí pùjdu dolù. Nemám na to tam jezdit s těmi nejlepšími a spíš se to pokusím nějak přežít v gruppettu a našetřit v rámci možností síly na etapu, která by mi mohla sedět. Do hor máme Urána, který je na tom podle mě dost dobře a v úvodních dnech moc času neztratil,“ dodal.

By on 13/07/2015