Útok na třetí Vespu nevyšel

Útok na třetí Vespu nevyšel

Zdeněk skončil v závodě 2. kategorie v Bredene na druhém místě, stejně jako v předchozích dvou startech.
V Bredene je tradiční cenou pro vítěze skútr Vespa, který Štyby vyhrál už dvakrát. „Chtěl jsem i třetí Vespu, ale neměl jsem po včerejšku tak silné nohy,“ řekl Zdeněk, který prohrál až ve spurtu s domácím Denuwelaerem. A byl na něj pořádně naštvaný. Ne za to, že vyhrál, ale kvùli jeho chování na trati. „Nejdřív jsem Jana utrhl, ale on se po mojí chybě dotáhl zpět. V posledním kole si počínal hodně nečistě a třikrát jsme málem lehli. Přitom jsem nechtěl zbytečně riskovat v závodě, který nebyl součástí žádného seriálu. Byl jsem dost vytočený, protože takové chování nenávidím,“ říkal Štyby.
„Závod jsem si prohrál svou chybou, začal jsem spurtovat příliš pozdě a v protivětru to nebylo snadné. Takže jsem trochu zklamaný,“ popsal Zdeněk, jehož dalším závodem bude novoroční GvA v Baalu. A protože už se bude psát rok 2012, bude Zdeněk celý v novém. „Pojedu na novém kole Specialized, která budeme s týmem jezdit. K tomu nové oblečení, nové barvy na mém autě, nové brýle, nová helma. Všechno nové a doufám, že i moje nohy,“ dodal s úsměvem jezdec stáje, která bude fungovat po názvem Omega Prahma-Quick Step.

Výsledky: 1. Jan Denuwelaere 57:11, 2. Zdeněk Štybar stejný čas, 3. Dieter Vanthourenhout +12, 4. Niels Albert +25, 5. Michael Vanthourenhout +27.

By on 29/12/2011