PALMARES

YEAR
RACE
COUNTRY
2019
Omloop Het Nieuwsblad
2019
Volta ao Algarve: Stage 5
2018
Binck Bank Tour: Points Classification
2017
NATIONAL CHAMPIONSHIP Road Race
2016
Tirreno-Adriatico: Stage 2
2015
Czech Cycling Tour: Stage 4
2015
Czech Cycling Tour: Points Classification
2015
Czech Cycling Tour: Stage 1 (TTT)
2015
Dernycriterium Lombardsijde
2015
Na-Tourcriterium Heist-op-den-Berg
2015
Gala Tour de France
2015
Tour de France: Stage 6
2015
Strade Bianche
2014
Binche - Chimay – Binche - Memorial Frank Vandenbroucke
2014
Eneco Tour: Stage 2
2014
NATIONAL CHAMPIONSHIP Road Race
2014
WORLD CHAMPIONSHIP Hoogerheide
2013
Bredene
2013
Boonen & Friends Charity Cyclocross
2013
Vuelta a España: Stage 7
2013
Eneco Tour: Stage 7
2013
Eneco Tour
2013
Eneco Tour: Stage 3
2013
Tirreno-Adriatico: Stage 1 (TTT)
2013
NATIONAL CHAMPIONSHIP Cyclo-Cross Stribro
2012
Boonen & Friends Mol
2012
Tour de Pologne: Stage 3
2012
4 Jours de Dunkerque: Stage 4
2012
SUPERPRESTIGE Middelkerke
2012
UCI WORLD CUP Liévin
2012
NATIONAL CHAMPIONSHIP Cyclo-Cross Unicov
2011
SUPERPRESTIGE Hamme-Zogge
2011
Kermiscross Ardooie
2011
Süpercross Baden
2011
TOI TOI CUP Stribro
2011
Skoda Cycling Challenge
2011
Indoor Hasselt
2011
WORLD CHAMPIONSHIP Sankt-Wendel
2011
NATIONAL CHAMPIONSHIP Cyclo-Cross Hlinsko
2010
Sylvester Cyclo-cross
2010
SUPERPRESTIGE Zonhoven
2010
UCI WORLD CUP Plzen
2010
UCI WORLD CUP Aigle
2010
Kermiscross Ardooie
2010
SUPERPRESTIGE Ruddervoorde
2010
GVA Int. de la Ville de Namur
2010
TOI TOI CUP Louny
2010
TOI TOI CUP Stribro
2010
Tour de Slovaquie: #0
2010
Indoor Hasselt
2010
SUPERPRESTIGE Vorselaar
2010
WORLD CHAMPIONSHIP Tabor
2010
UCI WORLD CUP Roubaix
2010
NATIONAL CHAMPIONSHIP Cyclo-Cross Tabor
2010
Fidea Cyclocross Tervuren
2009
UCI WORLD CUP Igorre
2009
UCI WORLD CUP Koksijde
2009
SUPERPRESTIGE Hamme-Zogge
2009
GVA TROFEE Hasselt
2009
TOI TOI CUP Podborany
2009
TOI TOI CUP Stribro
2009
MTB Prague
2009
NATIONAL CHAMPIONSHIP Cyclo-Cross Kolín
2008
GVA TROFEE Loenhout
2008
SUPERPRESTIGE Diegem
2008
NATIONAL CHAMPIONSHIP Cyclo-Cross Mnichovo Hradište
2007
TOI TOI CUP Podborany
2007
Fač di Oderzo
2007
UCI WORLD CUP Kalmthout
2007
TOI TOI CUP Plzen
2007
TOI TOI CUP Louny
2007
Criterium Plzen
2006
Fač di Oderzo
2006
UCI WORLD CUP Treviso U23
2006
SUPERPRESTIGE Ruddervoorde U23
2006
Kermiscross Ardooie
2006
Openingsveldrit Harderwijk
2006
Tour of de Pyreneës: #3
2006
Plzen
2006
Volta a Lleida: #7
2006
WORLD CHAMPIONSHIP Zeddam U23
2005
WORLD CHAMPIONSHIP SANKT-WENDEL U23
2005
NATIONAL CHAMPIONSHIP Cyclo-Cross Mladá Boleslav
2005
Stausee-Rundfahrt Klingnau U23
2003
UCI WORLD CUP Liévin
2002
NATIONAL CHAMPIONSHIP Cyclo-Cross U19
2001
CZECH CUP Cyclo-Cross
2001
NATIONAL CHAMPIONSHIP TEAM TIME TRAIL
2000
CZECH CUP Cyclo-Cross
1999
NATIONAL CHAMPIONSHIP BMX
1998
ALPINE CHAMPIONSHIP BMX
1997
EUROPEAN CUP BMX
1997
CZECH CUP BMX
1996
EUROPEAN CUP BMX
1996
CZECH CUP
1996
NATIONAL CHAMPIONSHIP BMX
1995
EUROPEAN CUP BMX
1995
ALPINE CHAMPIONSHIP BMX
1995
CZECH CUP BMX
1995
NATIONAL CHAMPIONSHIP BMX
1993
WORLD CHAMPIONSHIP BMX